Luty 21 2020 13:06:52
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
17.09.2011 PIELGRZYMKA ROWEROWA DO GÓRKI KLASZTORNEJ

W ostatnią niedzielę wakacji, 28 sierpnia br. po raz drugi Parafianie z Miasteczka Krajeńskiego wyruszyli w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Do przejechania mieliśmy 32 km w jedną stronę. Pogoda nam dopisała !!! O wyznaczonej godzinie na Placu Wolności zebrało się blisko 40 pielgrzymów na rowerach, w większości - co warto podkreślić - ubrani dla bezpieczeństwa w kamizelki odblaskowe, dzieci dodatkowo w kaski. Po przekazaniu spraw organizacyjnych co do wspólnej jazdy, trasy i kolejnych miejsc na krótki odpoczynek, po modlitwie wyruszyliśmy w drogę. Barwny peleton przejechał przez Miasteczko, Brzostowo, minął w Grabówno i posuwał się w stronę Wysokiej. Tam zatrzymaliśmy się, by w kościele pomodlić się za cały nasz dekanat. Następnie ruszyliśmy dalej przez Czajcze, Kijaszkowo, Tłukomy (tam mieliśmy kolejny krótki postój), Wiktorówko i GÓRKA KLASZTORNA !!!
Z Miasteczka ruszyliśmy o godz. 13.30, na miejscu byliśmy kilka chwil po 16.00. Wśród rowerzystów było kilkoro dzieci, najmłodsze jechało z tatą w foteliku, ale też Hubert, Kuba, Patrycja, Maciej dali radę. Warto podkreślić, że do Górki dotarł też na swoim wózku Kamil, któremu towarzyszyła Mama szybkim marszem z kijkami.
Po dojechaniu do Górki byliśmy mile zaskoczeni, bo na apel Ks. Proboszcza odpowiedziało wielu parafian, przyjeżdżając samochodami, byśmy we wspólnocie parafialnej modlili się razem jak najliczniej przed Obliczem Matki Najświętszej. Czekała na nas też niespodzianka, w postaci pączków upieczonych i przywiezionych przez niezawodną Panią Marię Świadek. Państwo Duda ofiarowali nam napoje chłodzące, a Pan Piotr Jandy zapewnił nam transport rowerów w drodze powrotnej. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że było wielu śmiałków, którzy w drogę powrotną po Mszy św. ruszyli też na rowerach, by w sumie w tym dniu przejechać 64 km !!!!!! co jest już trudne dla amatora...
Po posiłu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na schodach Domu Pielgrzyma, by następnie przejść razem do kościoła na Mszę św. sprawowaną przez naszego Proboszcza w intencjj całej naszej Parafii. W sumie było nas tam ok. 150 osób. Na organach grał nasz Pan Organista Mieczysław Misiak. Posługę lektora pełnili Kamil Dzieniszewski i Szymon Kunek. Wielu parafian skorzystało z sakramentu pokuty, licznie przystąpiliśmy do Komunii św. Mszę św. celebrował i kazanie wygłosił nasz Proboszcz, ks. Błażej Kownacki.
Po Mszy św. i krótkim odpoczynku niektórzy rowerzyści w mniejszych grupach ruszali do domu, pozostali skorzystali z samochodów i z bliskimi wrócili do Miasteczka. Ostatnia grupka rowerami wyruszyła z Górki o godz. 18.00 i o 20.05 była w Miasteczku. Choć trzeba przyznać, że jazda powrotna bez odpoczynku, była już trudna, nie brakowało kryzysów, ale wszyscy cali, zdrowi i bezpieczni wrócili do swoich domów. Jak Pan Bóg pozwoli, to za rok pewnie znowu pojedziemy....
Każdy pielgrzym młodszy i starszy "wiózł" ze sobą różne intencje osobiste, rodzinne, ale i parafialne, o co prosił ksiądz proboszcz na początku. Nasz wyjazd miał więc charakter pielgrzymkowy, a nie był tylko rajdem rowerowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI
Foto: Sławek Ajsztet.

5.09.2011 ZAPROSZENIE NA SPORTOWE ŚWIĘTO

Dnia 17 września (sobota) godz. 15.00, odbędzie się w Miasteczku Krajeńskim (pow. Piła) mecz piłkarski pomiędzy drużyną legendarnych piłkarzy z kadry Kazimierza Górskiego („ORŁY GÓRSKIEGO”) a zawodnikami z rejonu powiatu pilskiego, którzy stworzyli drużynę pod nazwą „DOLINA NOTECI”. Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile, Urzędu Gminy w Miasteczku Krajeńskim. Organizatorami są wspólnie nasza Parafia w Miasteczku Krajeńskim i TKKF „Noteć” Miasteczko, klub obchodzący w tym roku 65-lecie swego istnienia.
Swój udział zapowiedzieli m.in. Włodzimierz Lubański, Andrzej Szarmach, Jan Domarski, Marek Kusto, Zygmunt Kalinowski, Mirosław Bulzacki, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Kmiecik i inni. Na bramce miejscowej drużyny stanie Ks. Proboszcz z tutejszej parafii.

Już o 13.00 zagrają młodzi adepci piłki nożnej, odbędzie się mecz chłopców „Noteć” Miasteczko Krajeńskie – „Sparta” Złotów. Przed meczem głównym o godz. 15.00 wręczone zostaną odznaczenia zasłużonym piłkarzom i działaczom miejscowego klubu z racji wspomnianego jubileuszu 65-lecia istnienia.
Po meczu kibice będą mieli okazję porozmawiać z Gośćmi, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w Monachium i srebrny w Montrealu, oraz zajęli 3 miejsce w pamiętnych Mistrzostwach Świata z roku 1974 w RFN. Można będzie zyskać autograf i zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami.
Na wszystkich czekają atrakcje, kibiców kupując kartę wstępu na mecz (cegiełkę dorośli 10,- zł młodzież 5,- zł) mogą wylosować m.in. piłkę z autografami legendarnych piłkarzy, koszulkę reprezentacji „Orłów Górskiego” i inne upominki. Dochód ze sprzedaży cegiełek i całej imprezy przeznaczony jest na remont cmentarza w Miasteczku Krajeńskim, na którym spoczywa m.in. Michał Drzymała, nasz bohater narodowy.

Cały czas do dyspozycji kibiców stoiska gastronomiczne, w których będzie można skorzystać ze specjałów znanych już na całą okolicę, m.in. z Festynów Parafialnych, przygotowanych przez miejscowe Panie. Będą więc „pierogi proboszcza”, zupa gulaszowa, grochówka, kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem, kawiarenka z domowymi wypiekami, napoje. Całość zakończy się zabawą taneczną, a przygrywać będzie miejscowy zespół „KORAL”.

Dojazd do Miasteczka (od strony Piły drogą nr 10 kierunek Bydgoszcz, od Bydgoszczy, Wyrzyska drogą nr 10 kierunek Piła – Szczecin) w Grabównie skręt na Miasteczko. Od Poznania, Chodzieży kierunek Kaczory i dojazd do Miasteczka. Od Gniezna, Wągrowca drogą nr 191 kierunek Krajenka, w miejscowości Białośliwie w lewo skręt na Miasteczko Krajeńskie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.
- Ks. Proboszcz -

27.04.2011 ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej. Przygotowania do właściwego przeżywania tego świętego czasu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcjami wielkopostnymi, które odbyły się od 4 do 6 kwietnia.
Natomiast w poniedziałek 19 kwietnia, miało miejsce w naszym kościele parafialnym bardzo ważne wydarzenie – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Po Spowiedzi św. dzieci były bardzo szczęśliwe i obiecały jak najdłużej wytrwać w dobrym.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka