Lipiec 25 2017 00:30:28
11.01.2015 DZIEŁO MAŁYCH KOLĘDNIKOW

W Święto Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 11.00 Mali Kolędnicy Misyjni wyruszyli ulicami Miasteczka Krajeńskiego z tradycyjną kolędą na ustach. Nie było nas wielu z uwagi na przerwę świąteczno-noworoczną, ale znalazło się 11 aniołków, pasterzy i nawet diabełki jak to w życiu bywa.Przyjmowano nas z radością i szczerym sercem, a nawet z podkładem muzycznym do śpiewanej kolędy, co było miłym zaskoczeniem dla małych kolędników. Pogoda w tym roku była łaskawa, ale mróz szczypał w nosy i poliki, dlatego kolędowanie zakończyliśmy około godziny 13.30. Dzieci podzieliły się otrzymanymi od dobrych ludzi słodyczami i policzyły zebrane ofiary tym razem dla potrzebujących dzieci w Indiach - zebraliśmy kwotę 642,99 zł. W środę i czwartek do ofiary dołożyli się jeszcze inni darczyńcy w kwocie 55 zł. i w ten sposób mamy razem 697,99 zł. W poniedziałek dzieci udadzą się do miejscowego oddziału Banku, aby wpłacić ofiary na konto misyjne.
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi i serca przed kolędnikami, niech Dzieciątko Jezus błogosławi i obdarzy zdrowiem! Do zobaczenia i usłyszenia za rok! Mali i trochę więksi Kolędnicy Misyjni: Dagmara i Tatiana Góra i ich kuzynka z Szamocina - Zuzia,Ada Gapińska, Andżelika Rolbiecka, Oskar Kosecki, Oliwia Rolbiecka, Basia Ajsztet, Paula Śmiechowska, Marta Kaszuba i Radek Misiak.
Opiekunki: Joanna Kobyłka i Barbara Zawistowska.

NA BOŻE NARODZENIE
KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

MODLITWA DO ŚWIĘTEJ RODZINY

III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów odbędzie się w dniach 5 – 19 października 2014 r. i będzie poświęcone rodzinie. Ojciec Święty Franciszek ułożył modlitwę w intencji rodzin i synodu biskupów, zachęcając do jej odmawiania przed synodem, jak i w trakcie prac synodalnych. Szczególnym dniem modlitwy w intencji synodu była niedziela 28 września.

Modlitwa do Świętej Rodziny:

Jezu, Maryjo i Józefie
w Was kontemplujemy
blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny
środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii
i małymi Kościołami domowymi.

Święta Rodzino z Nazaretu
niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony
niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Święta Rodzino z Nazaretu,
oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość
sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie
Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.

PIELGRZYMKA DO GÓRKI KLASZTORNEJ

W niedzielę 31 sierpnia 2014 po raz kolejny udaliśmy się rowerami do Sanktuarium Matki Bożej w Gorce Klasztornej. Dojechało nas na rowerach czterdziestu czterech, najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku i na swoim rowerku jechał kilkanaście ostatnich metrów. Pogoda nam dopisała, za co dziękowaliśmy Bogu.
Tradycyjnie dojechali też bardzo licznie samochodami nasi Parafianie, i tak podczas Mszy św. stworzyliśmy bardzo liczną wspólnotę eucharystyczną. Modliliśmy się w intencjach osobistych, naszych rodzin i całej naszej Parafii. Część pielgrzymów wracała też na rowerach. Z Miasteczka do Górki najkrótszą drogą mamy 32 kilometry. Rowery wróciły na lawecie p. Tomka Ajszteta, któremu jesteśmy wdzięczni za pomoc. Dziękujemy też Paniom: Joli, Kasi i Marysi za tradycyjne już pączki i kawę, którymi się pokrzepiliśmy w Górce po podróży.
DZIĘKUJĘ wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i za wspólną modlitwę.

Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

ZDJĘCIA(Katarzyna Ossowska)