Wrzesień 28 2016 02:00:04
KOLĘDNICY MISYJNI 2014

W dniach 4 i 5 stycznia Roku Pańskiego 2014 w naszej parafii już po raz trzeci nawiedzali domy mali i nieco więksi kolędnicy misyjni. W sobotę wyruszyliśmy kolędować w Brzostowie, gdyż zgłosiła się grupa dzieci z tej miejscowości. W niedzielę wyruszyliśmy z kolędą w Miasteczku na ulicę Poniatowskiego i część ul. Kościuszki, tam gdzie jeszcze dotąd nie byliśmy. W każdym domu spotykaliśmy się z wielką radością, życzliwością i ofiarnością. Wszędzie zostaliśmy mile przyjęci i obdarowani słodyczami, a także uzbieraliśmy sporą sumę pieniędzy, które prześlemy na rzecz dzieci w Kongo w Afryce. Są to nasi rówieśnicy, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach, szczególnie ważną sprawą dla kongijskich dzieci jest pokój, ponieważ jak głosi kongijskie przysłowie: „gdzie walczą słonie giną też i mrówki” , dlatego nie tylko wspieramy finansowo naszych przyjaciół z Afryki, ale też będziemy pamiętać o nich w modlitwie, aby mogły żyć i rozwijać się w pokoju i radości.
Poprzez kolędowanie poznajemy różne kraje oraz sytuacje ludzi w nich żyjących, szczególnie dzieci- stają się nam bliskimi, choć mieszkamy na różnych kontynentach, bo jak mówi inne kongijskie przysłowie ”Dom przyjaciela nigdy nie jest daleko”. Podczas naszego kolędowania spotykały nas różne przygody: w Brzostowie dołączył do nas piesek i kolędował z nami na Marianowie, Maryi spadała chustka z głowy, aniołek zgubił aureolkę „ze złota”…
Pogoda dopisała nam iście wiosenna, widać Panu Bogu podobała się nasza inicjatywa, że tak pięknie i ciepło nam pobłogosławił z nieba. Bolały nas nogi, ale ani przez chwilę nikt nie żałował trudu. Uzbieraliśmy kwotę 741 złotych 31 groszy.
Za rok wyruszymy znowu – warto pomagać!!!!!!!!
Mali i więksi kolędnicy misyjni 2014 : Rozalka Zbonik lat 2, Dagmara Góra lat 6, Konstancja Kadecka lat 6, Ada Gapińska kl. I, Andżelika Rolbiecka kl. I, Oliwia Kuźmicka kl. I, Oliwia Haase kl. I, Marta Kaszuba kl. I, Mateusz Dupla kl. I, Kornelia Łączna kl. II, Basia Ajsztet kl. II, Tatiana Góra kl. II, Śmiechowska Paula kl. II, Filip Przewoźniak kl. III, Filip Kosecki kl. III, Ania Dembińska kl. III, Marta Kastner kl. III, Ola Golla kl. III, Filip Rożek kl. IV, Dominik Giers kl. IV, Dominik Gapiński kl. IV, Weronika Ochyra kl. IV, Nikola Sioda kl. IV, Oliwia Rolbiecka kl. IV, Wiktoria Haase kl. IV, Julka Kowalska kl. IV, Dawid Krzemiński kl. V, Dominik Śmiechowski kl. V, Agata Golla kl. VI, Patrycja Kuźmicka kl. VI, Patrycja Orlińska kl. VI, Maria Huszek kl. VI.

Informacja: p. Katechetka Ewa Kobyłka
Zdjęcia: p. Katechetka Barbara Zawistowska

Ps. 6 stycznia przy kościele dzieci uzbierały jeszcze ponad 550,- zł co dało sumę razem blisko 1300,- zł.
Dzieci pójdą do banku lub na pocztę pod opieką pani katechetki i same wpłacą zebrane pieniążki na podane konto Papieskich Dzieł Misyjnych.
BÓG ZAPŁAĆ wszystkim ofiarodawcom !!!

BOŻE NARODZENIE 2013

3.11.2013 KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ

17.10.2013 DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

Również w Miasteczku Krajeńskim z okazji Dnia Dziecka Utraconego spotkaliśmy się wspólnie na modlitwie. W środę 16.X. o godz. 17.00 ks. proboszcz sprawował Eucharystię w int. Dzieci Utraconych oraz w int. rodziców i rodzin, aby Bóg pozwolił ukoić ich ból. W trakcie nabożeństwa różańcowego świadectwo doświadczeń związanych z utratą swego dziecka, dało małżeństwo Magdalena i Daniel, którzy przyjechali z Szubina. Podzielili się, jak ważna w tym momencie dla nich była wiara i wsparcie najbliższych i przyjaciół. Mówili też o prawach, jakie mają tacy rodzice, co nie każdy lekarz prowadzący podpowie.
Na koniec wszyscy w procesji z różańcem w ręku przeszliśmy na pobliski cmentarz, gdzie dzień wcześniej postawiono symboliczny Grób Dziecka Utraconego, przy którym zapaliliśmy znicze.
Dobrze, że przyszedł czas, że mówimy o tym, że ten temat przestał być tematem „tabu”.
Na sam koniec modliliśmy się w int. wszystkich Matek w stanie błogosławionym, by mogły zdrowo i szczęśliwie urodzić swoje dzieci i razem z mężami, jako rodzice, cieszyć się ich dobrym życiem.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA (autor: Hanna Rozental)
ZDJĘCIA Z MONTAŻU GROBU

14.10.2013 XIII DZIEŃ PAPIESKI W MIASTECZKU KRAJEŃSKIM

Od rana modliliśmy się w naszej świątyni, dziękując Panu Bogu za dar życia, posługi i nauczania błog. Papieża Jana Pawła II – Papieża Dialogu.
Aktywnie w liturgii uczestniczyła młodzież i dzieci. Delegacja młodzieży naszej Parafii udała się do Bydgoszczy na Diecezjalne Wyznanie Wiary Młodych autokarem z dekanatu Wysoka. Dzieliliśmy się naszym sercem wrzucając datki do puszek na fundusz stypendialny „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
My natomiast po południu, mimo niesprzyjającej pogody, spotkaliśmy się na naszym tradycyjnym piątym już Biegu Papieskim. Jak zawsze dzieci są niezawodne (deszczu się nie boją) i przyszły same bądź ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami. Były całe rodziny, biegło ze sobą rodzeństwo. Kolejny już raz służyły swoją pomocą Panie Katechetki i Panie Nauczycielki. I tak, trzeba było podzielić dzieci na grupy wiekowe, zapisać na listę startową, zaprowadzić dzieci na miejsce startu i czuwać nad ich bezpieczeństwem. Jak zawsze pomagali też nasi dzielni druhowie strażacy o miejscowej OSP. Po zakończonym biegu wszyscy zostali obdarowani pysznymi drożdżówkami z cukierni naszych Parafian, pp. Paprockich, napojami. Następnie odmówiliśmy wspólnie cząstkę różańca, zaśpiewaliśmy pieśń „BARKA”, a na sam koniec każde dziecko otrzymało nagrodę za udział.
Niech to nasze spotkanie i modlitwa owocują w codziennym życiu, szczególnie pod kątem dialogu z Bogiem i drugim człowiekiem.Dziękuję wszystkim za obecność, dziękuję za pomoc.

ks. prob. Błażej Kownacki

UCZESTNICY V PARAFIALNEGO BIEGU PAPIESKIEGO