Wrzesień 18 2019 03:52:14
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
PODZIĘKOWANIA

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to
czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Składając serdeczne podziękowanie pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność Wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe, oddaną krew, modlitwę, bezinteresowną pomoc, którą traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki Waszej pomocy finansowej możliwa będzie dalsze leczenie co daje szansę na powrót do zdrowia. Obecnie Olga przebywa co kilka dni w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonshera w Poznaniu na Oddziale Onkologii i Hematologii, gdzie otrzymuje chemioterapię. Następnie będzie miała pobrane komórki macierzyste, które zostaną zamrożone. Kolejnym etapem będzie ponowna bardzo silna chemioterapia, po której zostanie przeprowadzony przeszczep z pobranych wcześniej komórek macierzystych szpiku oraz radioterapia. Końcowym etapem jest immunoterapia, czyli stosowanie przeciwciał Neuroblastoma.
Na dzień dzisiejszy stan zdrowia Olgi jest stabilny, co daje nadzieje i pozwala wierzyć w sens wszystkich działań. Wasza pomoc pozwoli przybliżyć się do jej dawnego życia. Jesteśmy wdzięczni za takie wsparcie. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana przez Was pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej.

Jeszcze raz dziękujemy!

Olga i Paulina (mama) Gruszka

NOC MIŁOSIERDZIA
14.02.2016 WAŻNY KOMUNIKAT

W ostatnich dniach ponownie w naszym regionie pojawili się oszuści telekomunikacyjni. Proponują usługi o znacznie niższych cenach, a klienci, podpisując „aneks” do dotychczasowej umowy, nieświadomie zmieniają całkowicie operatora.
Scenariusz działań za każdym razem jest taki sam: dzwoni konsultant, podaje się za pracownika firmy telekomunikacyjnej i proponuje zawarcie aneksu do aktualnej umowy na telefon na nowych, atrakcyjniejszych warunkach oraz dodatkowo telefon za złotówkę. Konsument oczarowany niższymi stawkami za rozmowy, przystaje na propozycję,
a w ciągu kilku dni przyjeżdża do niego konsultant. Na miejscu podkłada kilkanaście stron dokumentów do podpisu. Konsument zazwyczaj nie zwraca uwagi na to, że podpisuje nową umowę z nowym operatorem, zmieniając w ten sposób nieświadomie operatora telefonicznego, a nawet energetycznego.
Na domiar złego przedstawiciel zapewnia konsumenta, że umowa dotrze pocztą za 14 dni. Wtedy będzie można się z nią zapoznać i odstąpić od niej w ciągu 30 dni, bez ponoszenia kosztów. Niestety, to wszystko kłamstwo, bowiem konsument ma 14 dni od zawarcia umowy na odstąpienie od niej bez ponoszenia kosztów. Po tym terminie klientowi grożą już wysokie kary. Jest to praktyka naruszająca zbiorowe interesy konsumentów.
Decydując się na zawarcie umowy, konsument działa w oparciu o zaufanie do konkretnego przedsiębiorcy. Dlatego informacja o tożsamości operatora telekomunikacyjnego może mieć istotny wpływ na przyjęcie lub odrzucenie danej oferty.
Rada jest prosta. Podstawa to dokładne sprawdzenie przedsiębiorcy i wnikliwe przeczytanie umowy, którą otrzymujemy do podpisu. Nie bójmy się tego i nie pozwólmy na zastraszanie. Szanujmy swój podpis.
Poszkodowanych konsumentów zapraszamy do biura rzecznika.

Aleksandra Pęska
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile
Starostwo Powiatowe w Pile - al. Niepodległości 33/35
czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
tel. 67 210 93 95
rzecznik.konsumentow@powiat.pila.pl
www.powiat.pila.pl

NA BOŻE NARODZENIE 2015
KRWIODAWSTWO - JESIEŃ 2015

Kolejna jesienna akcja krwiodawstwa za nami, ta odbyła się w minioną niedzielę - 27 września. Honorowi dawcy krwi, jak zwykle, nie zawiedli. Gotowe oddać krew były 32 osoby, jednak ostatecznie oddać ją mogło 25 osób. Z kropel uzbierały się litry drogocennego daru - zebrano przeszło 11 litrów krwi ( 11 250 ml).
To już 13 akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Krwiodawców im. Mirki Majer pod wodzą ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. Tradycyjnie w czasie akcji w domu kultury, gdzie instaluje się punkt krwiodawstwa, czynna była kawiarenka z wypiekami naszych Parafianek. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie, która zawsze pomaga: paniom Marysi i Beatce, Karolinie i Adzie - córce Mirki Majer, panom Marianowi, Romanowi, Szymonowi i Patrykowi a także wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. To już pewnie nudne, ale oni niezmiennie chwalą nasze Miasteczko, a my niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem ich pracy.

Tekst: p. Ewa Stachowska

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka