Listopad 22 2017 15:50:37
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
8.05.2014 CZUWANIE PRZED KANONIZACJĄ JANA PAWŁA II i JANA XXIII

W sobotę 26 kwietnia br. o godz. 20.00 zgromadziliśmy się we wspólnocie naszej Parafii, aby duchowo przygotować się do uroczystości kanonizacyjnej naszych Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Nasze czuwanie rozpoczęła Msza św., po której nastąpiła dalsza modlitwa. Odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym nastąpiła uroczysta chwila poświęcenia nowego obrazu z wizerunkiem Św. Jana Pawła II, autorstwa naszego parafianina, Pana Romana Jasińskiego z Brzostowa. W dalszej części, czuwanie prowadziła młodzież gimnazjalna (Daria, Magda i Julia) pod przewodnictwem Pani Katechetki Barbary Zawistowskiej. W trakcie czuwania wniesiona też została przez Patrycję i Agatę, uczennice klasy VI, Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia, wcześniej przywieziona przez nie z katedry bydgoskiej.
Podczas czuwania, mogliśmy wysłuchać odtworzonego z taśmy magnetofonowej nauczania Papieża Jana Pawła II, skierowanego do młodzieży, „abyśmy wypłynęli na głębię”…. Na zakończenie wierni, którzy przynieśli swoje znicze, zapalili je od przywiezionego lampionu i to światło miłosierdzia zabrali do swoich domów, by towarzyszyło im w tym ważnym, historycznym momencie kanonizacji PAPIEŻA-POLAKA, podczas transmisji uroczystości z WATYKANU.
W tym czasie na zakończenie wszyscy śpiewaliśmy pieśń: BARKA….

Ks. Prob. Błażej Kownacki
Zdjęcia: p. H. Rozental

ZDJĘCIA

CZUWANIE MODLITEWNE PRZED KANONIZACJĄ JANA PAWŁA II I JANA XXIII

W sobotę 26. Kwietnia, w przeddzień uroczystości kanonizacyjnej w Watykanie, o godz. 20.00 w naszym kościele w Miasteczku Krajeńskim odbędzie się czuwanie modlitewne. O godz. 20.00 rozpoczniemy Mszą św., która będzie już z formularza niedzielnego, ze Święta Bożego Miłosierdzia. Następnie uroczyście wniesione zostanie światło z Sanktuarium w Łagiewnikach – „KANONIZACYJNA ISKRA MIŁOSIERDZIA”, które każdy kto będzie chciał, będzie mógł zabrać do swojego domu.

Podczas czuwania dokonamy poświęcenia nowego obrazu św. Jana Pawła II dla naszego kościoła. Zaśpiewamy Apel Jasnogórski i odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Młodzież poprowadzi krótkie rozważania. Całość zakończymy o godz. 21.37 śpiewem pieśni „Barka”

Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy !!!

Ks. Proboszcz

Uwaga !!! Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów flagami narodowymi i papieskimi !!!!

19.04.2014 DROGA KRZYŻOWA

Jak co roku, w Wielki Piątek, w godzinach dopołudniowych, ulicami naszego Miasteczka przeszliśmy z KRZYŻEM na ramionach, przeżywając nabożeństwo Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Zgromadziliśmy się licznie o godz. 9.00, rozpoczynając nasze rozważania w świątyni. Wędrowaliśmy potem przez cmentarz parafialny ulicami: Słoneczną, Drzymały i Ks. Piotra Skargi, by zakończyć naszą modlitwę u stóp krzyża przy drodze do kościoła.
Rozważania nasze mówiły o życiu naszych rodzin, o sytuacji rodziny, o tym, co trzeba nam wszystkim czynić, by RODZINA była Bogiem silna. Duży, brzozowy KRZYŻ nieśli ministranci, dzieci, młodzież, matki, ojcowie, babcie i dziadkowie, i wszyscy, którzy chcieli być blisko Jezusa na Jego drodze. Dopełnieniem tej modlitwy był nasz udział w wieczornej LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ.

Ks. Prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

"RATOWANIE ŻYCIA MAMY WE KRWI..."

W niedzielę 16 marca 2014 r. nasza parafialna wiosenna akcja krwiodawstwa przebiegła pod hasłem „Podaruj kroplę miłości”.
Honorowi dawcy krwi, jak zwykle, nie zawiedli, chętne oddać krew były 43 osoby, jednak ostatecznie oddać ją mogło 35 osób. Z „kropel miłości” uzbierały się litry drogocennego daru - zebrano prawie 16 litrów krwi. To była jubileuszowa - 10 akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Honorowych Dawców Krwi im. Mirki Majer pod wodzą ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. W tej akcji krwiodawcy obok tradycyjnych czekolad otrzymali przygotowane prze RCKiK w Poznaniu koszulki z pięknym napisem „RATOWANIE ŻYCIA MAMY WE KRWI”. Tradycyjnie już w czasie akcji czynna była kawiarenka z pysznym domowym ciastem kawą i herbatą dla honorowych dawców krwi i ich rodzin.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie organizatorów: paniom Marysi, Joli, Kasi, Beatce, dziewczętom Kasi, Karolinie i Adzie - córce Mirki Majer, a także wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Już dziesiąty raz wychwalają Miasteczko Krajeńskie - naszych krwiodawców i organizatorów, a my ich. Dzięki tej współpracy nasze wiosenne i jesienne akcje honorowego krwiodawstwa przebiegają w pięknej atmosferze wzajemnej życzliwości ku pożytkowi wielu potrzebujących - chorych, którym krew ratuje zdrowie i życie.

Tekst: Ewa Stachowska

ZDJĘCIA (Katarzyna Osowska)
ZDJĘCIA (Karolina Sawczyszyn)
ZDJĘCIA (ks. Błażej Kownacki)

16.02.2014 WSPOMNIENIE Z IX BALU PARAFIALNEGO

W sobotę 25. stycznia 2014, po raz dziewiąty, przeżywaliśmy nasz Parafialny Bal Karnawałowy. Spotkanie to miało miejsce tradycyjnie w sali Domu Kultury w Miasteczku. Z zaproszenia do zabawy skorzystało w tym roku 40 par. Do tańca przygrywał zespół „SĄGORSI” z Kaczor. Zabawa rozpoczęła się o godz. 19.00 i trwała do … ostatnich gości, a tak na serio do godz. 5.00 rano. Kto był to wie jaka była zabawa, kto nie był niech żałuje….
Dziękuję Paniom, które zorganizowały ten IX Bal Parafialny: p. Irenie Kufel, p. Hannie Kluk, p. Beacie Kiernikowskiej, p. Dorocie Dziubie, p. Małgorzacie Szarejko i p. Violetcie Kulińskiej, które praktycznie same od początku do końca wzięły na siebie cały ciężar pracy. Dziękuję młodym kelnerom: Kasi, Madzi, Tomkowi, Marcinowi i Szymonowi. Dziękuję darczyńcom fantów na loterię i licytację, ofiarodawcom wszelkich produktów. Dochód z Balu wyniósł 5.628,69 zł wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać. Za rok spotkamy się na jubileuszowym X Balu.

Kilka zdjęć z Balu możemy zobaczyć w galerii.
Część wykonał p. Artur Bochenek, a pozostałe ks. proboszcz.

Ks. Błażej Kownacki
proboszcz

ZDJĘCIA

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka