Wrzesień 03 2015 17:07:37
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
6.07.2013 PIELGRZYMKA ROWEROWA NA JASNĄ GÓRĘ

W niedzielę 7 lipca br. o godz. 14.15 wyruszy pielgrzymka rowerowa z Miasteczka Krajeńskiego do Częstochowy.10 pielgrzymów wyruszy, by do Matki Bożej Częstochowskiej dotrzeć w czwartek 11 lipca w godzinach popołudniowych. Pielgrzymi oprócz swoich osobistych intencji we wspólnej modlitwie powierzać będą Bogu przez Maryję intencje parafii i całego Kościoła. Trasa pielgrzymki wiedzie przez WĄGROWIEC- miasto Ks. Jakuba Wujka, który przetłumaczył jako pierwszy Biblię na język polski; GNIEZNO - miasto św. Wojciecha; KALISZ - miasto św. Józefa, WIELUŃ. Po dojechaniu przed Cudownym Obrazem JASNOGÓRSKIEJ MATKI będziemy mieli Mszę św. w czwartek o godz. 17.30. Wieczorem uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim. Nazajutrz Droga Krzyżowa na Wałach o 9.30 i Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 11.00. Po południu w piątek powrót do domu samochodami.
BARDZO PROSIMY O MODLITEWNE WSPARCIE I DUCHOWĄ ŁĄCZNOŚĆ W GODZINIE APELU JASNOGÓRSKIEGO - 21.00.
W czwartek 11. lipca o godz. 6.00 rano z Placu Wolności w Miasteczku Krajeńskim wyruszy pielgrzymka autokarowa do Częstochowy.

ks. Błażej Kownacki

14.06.2013 V FESTYN PARAFIALNY

W niedzielę, dnia 9. czerwca 2013 r. już po raz piąty spotkaliśmy się we wspólnocie parafialnej, aby podczas festynu przeżyć wspólnie z dziećmi wiele radosnych chwil. Przygotowania do Festynu trwały już od blisko dwóch miesięcy. Jak zawsze w organizację włączyła się grupa parafian, na których zawsze można liczyć. Choć początki wydawały się trudne, z pomocą Bożą i życzliwością wielu ludzi dobrej woli, udało się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca. Jak zwykle właściciele sklepów i różnych firm z terenu naszej parafii oraz wielu Parafian, ofiarowali fanty do loterii. Udało się przygotować ponad 500 losów, z których każdy wygrywał. Wśród fantów były m.in. artykuły gospodarstwa domowego, artykuły szkolne, kwiaty, kamizelki odblaskowe, ręcznie wykonane artykuły, m.in. w Domu Pomocy w Rzadkowie, książki, drewniany fotel, biżuteria i wiele innych.
Panie jak zwykle zadbały o nasze podniebienia, był tradycyjny żurek, pierogi, frytki, napoje, była wata cukrowa, którą kręcił ks. Proboszcz, a która cieszyła się szczególnym powodzeniem wśród dzieci. Wypieki do naszej kawiarenki dostarczyły nasze Parafianki.
Całość zaczęła się o godz. 15.00 wspólną modlitwą w intencji wszystkich dzieci. Po czym odbyły się pokazy małych strażaków z Brzostowa (gaszenie pożaru) i Miasteczka (pokaz ratownictwa drogowego). Następnie Panie Nauczycielki wraz z Panią Dyrektor Domu Kultury prowadziły wiele gier i zabaw dla dzieci i całych rodzin. M.in. projektowanie stroju na bal kostiumowy (postaci z bajek), dzieci rysowały węglem portret swojej Mamy, z kolei dzieci całe rodziny mogły przedstawić na rysunkach wykonanych na asfalcie, moje wakacyjne plany też znalazły się na rysunkach. Wiele dzieci wystąpiło na scenie popisując się swoimi talentami, (śpiew, taniec, gra na instrumencie). Była też konkurencja dla mężczyzn – ubijanie piany z białek jaj kurzych. W międzyczasie odbył się mecz piłki nożnej synowie przeciwko tatusiom, były też różne gry i zabawy sportowe. Wiele dzieci zamieniło się, za sprawą pomalowanej przez mamy buzi, w myszki, kotki, motylki itd. Powodzeniem cieszyły się zabawy z użyciem dużej, kolorowej chusty animacyjnej.
Była okazja skorzystać z przejażdżki bryczką, samochodem retro i wozem strażackim. Swoją energię najmłodsze dzieci mogły spożytkować na trampolinie i dmuchanym zamku. Poza tym starsi mogli zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi u naszej Pani Pielęgniarki.
O nagłośnienie i umilenie całego popołudnia muzyką, zadbał jak zwykle chętnie niezawodny zespół „KORAL”.
Popołudnie było dłuuuuuugie, więc gdy najmłodsze dzieci chciały już wracać do domów, to na zakończenie jeszcze wspólnie się pomodliliśmy, a dzieci podobnie jak w kościele na roratach podawały intencje, w których szczególnie mieliśmy się modlić. Całość zakończyła się pięknie o godz. 20.15
Teraz czas na PODZIĘKOWANIA !!!!!!!!
Najpierw DZIĘKUJĘ PANU BOGU za PIĘKNĄ POGODĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (W tym dniu wielu rejonach kraju wystąpiły ulewne deszcze i burze, m.in. zalało Warszawę, a nas wszystko to szczęśliwie ominęło). Dziękuję za liczny udział Parafian i Gości z wielu innych miejscowości, z radość, uśmiech, życzliwość, za słowo pochwały pod adresem Parafii. Wtedy zawsze odpowiadam, że nic by się nie udało bez pomocy i serca ludzi zaangażowanych przy konkretnej pracy, którzy ofiarowali swój trud, pot i czas oraz tych, którzy ofiarowali (różne dary na fanty, ciasto, ziemniaki na frytki itd.)
Tym WSZYSTKIM OSOBOM jeszcze raz serdecznie dziękuję !!!!!!!!!!!!!!
Dziękuję również Panu Wójtowi, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas Festynu, i jego pracownikom z Urzędu Gminy za użyczenie i rozstawienie sceny i namiotu, za użyczenie ławek, Druhom Strażakom za pomoc i transport i WSZYSTKIM, WSZYSTKIM, którzy nie chcą by ich wymieniać, ale zawsze mogę liczyć na ich POMOC i WSPARCIE !!!

Wasz proboszcz, Ks. Błażej.

ZDJĘCIA

14.05.2013 BIERZMOWANIE

W piątek 10. maja 2013 r. gościliśmy w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Tomasza Petę z Kazachstanu, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii i parafii św. Antoniego w Grabównie. Ta podniosła uroczystość miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 17.00.
Młodzież odświętnie ubrana, przygotowana, wraz ze swoimi świadkami i rodzicami oraz licznie zgromadzonymi parafianami oczekiwała w kościele na przybycie niezwykłego gościa. Ks. Arcybiskup Tomasz pochodzi z Inowrocławia, przez wiele lat pracował w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w roku 1990 wyjechał na misje do Kazachstanu, w roku 2001 został wyświęcony na biskupa w Rzymie przez błog. Papieża Jana Pawła II.
Ksiądz proboszcz już od dawna zapraszał Ks. Arcybiskupa do Miasteczka, udało się to teraz. Ksiądz Arcybiskup już od dwóch tygodni miał różne posługi w całym kraju, m.in. przewodniczył nieszporom w katedrze gnieźnieńskiej w czasie uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha, był na Jasnej Górze, w swoim rodzinnym Inowrocławiu i zawitał też do nas.
Podczas Mszy św., w kazaniu, mówił młodzieży i wszystkim zgromadzonym o powołaniu, o darze życia jako mężczyzna lub kobieta, o założeniu rodziny, którą tworzą małżonkowie mężczyzna i kobieta, o tym by jak najwięcej korzystać m.in. z daru rozumu, który młodzież dziś otrzymuje. Po kazaniu 40 młodych ludzi podchodziło do Ks. Arcybiskupa, który namaszczając ich głowę świętym olejem krzyżma mówił każdemu: „N. przyjmij znamię Ducha Świętego”, a następnie „Pokój Tobie”. Młodzież odczytała wezwania modlitwy powszechnej, w procesji z darami przyniosła też ofiarę pieniężną przeznaczoną na potrzeby duszpasterstwa w Kazachstanie.
Po Mszy św. przeżyliśmy wspólnie nabożeństwo majowe, po którym przedstawiciele młodzieży podziękowali Ks. Arcybiskupowi za udzielony sakrament bierzmowania. Podziękowano też Księżom proboszczom z Grabowna i Miasteczka, katechetkom i wychowawcom. Na zakończenie Ks. Arcybiskup poświęcił pamiątkowe krzyże, które następnie wręczył wszystkim bierzmowanym na pamiątkę tego wydarzenia, po czym zrobiono pamiątkowe wspólne zdjęcie.
Teraz pozostaje żywić nadzieję, że młodzież nasza tak, jak mówiła: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen”, tak te słowa będzie realizowała w swoim życiu.

Ks. proboszcz Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

WIELKANOC 2013

12.03.2013 KOLEJNA WIOSENNA AKCJA KRWIODAWSTWA ZA NAMI

W minioną niedzielę 10 marca 2013 r. po raz kolejny nasze Parafialne Koło Honorowych Krwiodawców im. Mirki Majer, pod wodzą Ks. Proboszcza Błażeja, zorganizowało wiosenną akcję krwiodawstwa. Swoją krwią podzieliło się 48 osób, ale gotowych oddać krew były 52 osoby, niestety 4 z nich nie mogło tym razem oddać krwi. Łącznie w niedzielnej akcji oddano 21,150 ml (przeszło 21 l) krwi.

Nawet powrót zimy nie przeszkodził przeprowadzić tej szlachetnej akcji -€“ nie zawiodła poznańska ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i nie zawiedli nasi Honorowi Krwiodawcy. Krew zebrana w czasie tej akcji przeznaczona została dla chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną dziewiętnastolatki z Piły i młodej matki, której po porodzie trzeba było podać krew.

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie: paniom Marysi, Joli, Kasi, Beatce, panu Marianowi (tym razem w kawiarence dla krwiodawców słynne pączki zostały zastąpione wyśmienitymi rurkami, wiecznikami i rogalikami) i Gospodyniom naszej parafii, które przyniosły swoje domowe ciasta oraz dziewczętom wolontariuszkom z ZS CKR w Brzostowie: Kasi, Karolinie i Patrycji. Nie zabrakło też Ady - córki Mirki Majer, która jak zawsze w czasie akcji krwiodawstwa jest z nami i dzielnie pomaga.

Tekst: p. Ewa Stachowska

ZDJĘCIA

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka