Październik 21 2014 17:07:02
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
17.01.2013 MALI KOLĘDNICY

Tradycją się stało w naszej parafii, że w związku ze świętem Trzech Króli, do drzwi naszych domów z dobrym słowem, radością i kolędą zachodzą Mali Kolędnicy. Nie inaczej było i w tym roku. Przy tej okazji zbierali od mieszkańców datki na rzecz swoich rówieśników z Wietnamu. Należy im podziękować za zaangażowanie oraz za trud jaki ponieśli nie tylko kwestując, ale również przygotowując bardzo przemyślne i kolorowe przebrania.
Tym, którzy sprawowali nad nimi opiekę, jak również tym, którzy ich przyjęli, dziękuję serdecznie za otwarte serca i miłość bliźniego.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

13.01.2013 ZAPROSZENIE NA VIII BAL PARAFIALNY

Ksiądz Proboszcz Błażej Kownacki wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza wszystkich chętnych Parafian (i nie tylko) do wspólnej zabawy podczas VIII Parafialnego Balu Karnawałowego. Zabawa odbędzie się 26 stycznia 2013 r. w Sali Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Do tańca przygrywał będzie zespół "KORAL". W trakcie zabawy czeka nas wiele atrakcji.... Dochód z Balu przeznaczamy na planowane w tym roku prace remontowe wokół kościoła.
O zaproszenia można jeszcze pytać w Bibliotece u pani Violetty Kulińskiej.

NA BOŻE NARODZENIE24.10.2012 ZNÓW BIEGALIŚMY DLA PAPIEŻA JANA PAWŁA II


W ostatnią niedzielę 21. października 2012 roku, już po raz 4. zgromadziliśmy się, aby biegiem i spotkaniem przy ognisku we wspólnocie parafialnej, uczcić Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. W biegach uczestniczyło 34 dzieci, które wspierane były przez swoich rodziców. Dzieci podzielone na grupy wiekowe, biegły na odpowiednich dla ich możliwości dystansach. Najważniejszy, jak zawsze, był udział w tym wydarzeniu, choć nie zabrakło oczywiście normalnej dziecięcej rywalizacji „na całego”. Ambicji i zapału żadnemu dziecku nie zabrakło. Najmłodsze dziecko miało 3 latka…
Po zakończeniu biegów wszyscy przeszliśmy na parking przy kościele, gdzie Pan Organista przygotował ognisko, przy którym wszystkie dzieci mogły sobie smażyć kiełbaskę ofiarowaną przez Pana Grzegorza Koseckiego. Starczyło jej dla wszystkich, także dorosłych kibiców. Tam też przy ognisku Ks. Proboszcz wręczył nagrody wszystkim małym biegaczom. Jak zawsze pomocą służyły Panie Katechetki i Nauczycielki. Całe spotkanie zakończyliśmy śpiewem pieśni: „Barka”, którą tak bardzo lubił Jan Paweł II ……
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim zaangażowanym, za pomoc w zorganizowaniu tego biegu, dzieciom za udział, a rodzicom za doping. Oczywiście na koniec trzeba wymienić uczestników i podać wyniki naszego biegania. I tak, w grupie najmłodszej startowały i prawie równo wbiegły na metę, (zajmując wszystkie pierwsze miejsce) dzieci: Amelka Łączna lat 3, Ania Osendowska lat 5, Hubert Śmiechowski lat 5, Maciej Gorszka lat 6, Andżelika Rolbiecka lat 6, Oliwia Kuźmicka lat 6, Marta Kaszuba lat 6, Mateusz Dupla lat 6, Antosia Stachowska lat 6, Adam i Artur Rzelek lat 6.
Klasy I – II: I m. - Jakub Moszniński, II m. – Hubert Orliński, III m. – Julka Kopyść, i dalej: Jakub Ochyra, Kornelia Łączna, Basia Ajsztet, Sandra Kaczorowska, Paula Śmiechowska.
Klasy III – IV: I m. – Dominik Śmiechowski, II m. – Weronika Ochyra, III m. – Filip Osendowski, III m. – Maciej Ajsztet, i dalej: Julka Kowalska, Oliwia Rolbiecka, Szymon Zegel.
Klasy V – VI: I m. – Piotr Gryszpiński, II m. – Kacper Moszniński, III m. – Kacper Borkowski, i dalej: Patrycja Kuźmicka, Maria Huszek, Nikola Ochyra, Julia Kosakowska, Michał Kuliński.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

15.09.2012 NOWE ZDJĘCIA Z OSTATNIEJ AKCJI KRWIODAWSTWA

Na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu, znalazły się zdjęcia wykonane przez p. doktora Pawła Mytko, wykonane podczas akcji w niedzielę 9.09.2012 r. w Miasteczku Krajeńskim.
Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKI KRWIODAWCOM !!!
W piątek 14.09. br o godz. 9.00 w kościele w Miasteczku odprawiona została Msza św. w int. Krwiodawców.

Link do strony Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu.

ks. prob. Błażej Kownacki

Czytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka