Grudzień 21 2014 07:07:57
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
O parafii
· Informacje podstawowe
· Nasz kościół
· Statystyka parafii
· Duszpasterz
Informacje
· Nabożeństwa
· Biuro parafialne
· Ogłoszenia parafialne
Ministranci
· Komunikaty
11.03.2013 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI

Od środy (szóstego) do piątku (ósmego marca) trwały w naszym kościele rekolekcje dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Miasteczku i Technikum w Brzostowie. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Michał Borowski z Białośliwia. Tematem przewodnim były słowa: „Jesteśmy w Bożym stadzie, w owczarni Dobrego Pasterza”…
Dzieci gromadziły się w kościele o godz. 9.00, gimnazjaliści o godz. 10.00, natomiast uczniowie z Brzostowa gromadzili się w auli szkolnej. Ostatniego dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy św. z nauką rekolekcyjną, a następnie w nabożeństwie drogi krzyżowej. Rekolekcje były głoszone bardzo prosto i przejrzyście, przy pomocy dzisiejszych środków audiowizualnych, które okazują się konieczne dla współczesnych dzieci. Wyświetlane obrazy, filmiki kreśliły obraz przekazywanej treści. No i oczywiście wyświetlane słowa piosenek (z pokazywaniem), które tak bardzo lubią dzieci pomagały w tej niezwykłej modlitwie śpiewem.
Dziękujemy Panu Bogu za dar tych trzech dni zatrzymania się na chwilę i wejścia w sprawy Boże, wejście w siebie samego. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele, którym dziękuję za pomoc.
Kilka zdjęć z naszych rekolekcji można obejrzeć w galerii.

Ks. Prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

30.01.2013 VIII PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY

W ostatnią sobotę stycznia odbył się kolejny, ósmy już, Parafialny Bal Karnawałowy, przygotowywany niezmiennie przez grupę zaangażowanych Parafian, którzy w ten sposób, szczególnie pomagają naszej Parafii, zdobyć środki na planowane dalej prace remontowe przy naszym kościele.
Co roku pierwsze spotkanie odbywa się już w listopadzie, gdzie zapadają pierwsze ustalenia, kto i za co będzie odpowiedzialny. Dalej mają miejsce spotkania robocze, które nabierają tempa potem w styczniu, już przed samym Balem. Gościny udziela nam co roku Dom Kultury ze swoim zapleczem.
We wszelkiego rodzaju pomoc angażuje się też wiele osób o dobrym sercu, które pomagają w różny sposób…

W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu VIII Balu Parafialnego. Jest to wiele osób zaangażowanych od samego początku. Dziękuję pomysłodawcom, którzy zbierali się już od listopada w tej sprawie i podczas kolejnych spotkań dopinali szczegóły, następnie paniom w kuchni, młodzieży za obsługę, darczyńcom fantów na loterię i licytację, ofiarodawcom wszelkich produktów, zespołowi muzycznemu „Koral” i wszystkim, którzy przygotowali salę w Domu Kultury, potem ją sprzątali. Bóg zapłać wszystkim !!! Chciałbym też wspomnieć zespół „Adar”, który grał w minionych latach, ale ze względu na chorobę p. Adama w tym roku było to niemożliwe, życzę p. Adamowi powrotu do pełni sił.

W tym roku bawiło się 40 par, nie tylko z naszej Parafii. Humory dopisywały od rozpoczęcia Balu o godz. 19.00 aż do….rana !!!!!!!!
Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować kolejny Bal, by tradycji stało się zadość… Bo ważne jest to, by być razem, by chcieć coś wspólnie zrobić.
Teraz czeka nas marcowa akcja krwiodawstwa, a potem Festyn Parafialny…
No i oczywiście dobre przeżycie Wielkiego Postu, który niebawem się rozpocznie… Pójdziemy za Jezusem Jego Drogą Krzyżową, będziemy rozważali Mękę Pańską podczas nabożeństw Gorzkich Żali, bo jesteśmy, jak mówi przysłowie „i do tańca i do różańca”.
A relację fotograficzną można zobaczyć w galerii…

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ OSOBOM PRACUJĄCYM PRZY BALU, BÓG ZAPŁAĆ !!!
Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

17.01.2013 MALI KOLĘDNICY

Tradycją się stało w naszej parafii, że w związku ze świętem Trzech Króli, do drzwi naszych domów z dobrym słowem, radością i kolędą zachodzą Mali Kolędnicy. Nie inaczej było i w tym roku. Przy tej okazji zbierali od mieszkańców datki na rzecz swoich rówieśników z Wietnamu. Należy im podziękować za zaangażowanie oraz za trud jaki ponieśli nie tylko kwestując, ale również przygotowując bardzo przemyślne i kolorowe przebrania.
Tym, którzy sprawowali nad nimi opiekę, jak również tym, którzy ich przyjęli, dziękuję serdecznie za otwarte serca i miłość bliźniego.

ks. prob. Błażej Kownacki

ZDJĘCIA

13.01.2013 ZAPROSZENIE NA VIII BAL PARAFIALNY

Ksiądz Proboszcz Błażej Kownacki wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza wszystkich chętnych Parafian (i nie tylko) do wspólnej zabawy podczas VIII Parafialnego Balu Karnawałowego. Zabawa odbędzie się 26 stycznia 2013 r. w Sali Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Do tańca przygrywał będzie zespół "KORAL". W trakcie zabawy czeka nas wiele atrakcji.... Dochód z Balu przeznaczamy na planowane w tym roku prace remontowe wokół kościoła.
O zaproszenia można jeszcze pytać w Bibliotece u pani Violetty Kulińskiej.

NA BOŻE NARODZENIECzytelnia parafialna
· O czytelni
· Z historii parafii
· Kroniki
· Parafialne archiwum
· Miasteczko i okolice
· Z dawnej prasy
· Kalendarium
· Dawne prawo
Losowa fotka