Lipiec 21 2018 11:30:15
KOMUNIKAT

W ZWIĄZKU Z CHOROBĄ KSIEDZA PROBOSZCZA, KOLĘDA PRZEWIDZIANA NA PIĄTEK (19.01.2018) ORAZ SOBOTĘ (20.01.2018)
ZOSTAJE ODWOŁANA I PRZENIESIONA NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ.
SZCZEGÓŁY ZOSTANĄ PODANE W NIEDZIELNYCH OGŁOSZENIACH.

BOŻE NARODZENIE 2017
JESIENNA AKCJA KRWIODAWSTWA

W minioną niedzielę - 15 października 2017 roku odbyła się kolejna (17 już) akcja krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Honorowych Krwiodawców im. Mirki Majer, któremu przewodniczy Ks. Proboszcz Błażej Kownacki. Tym razem zgłosiło się 28 honorowych dawców – gotowych oddać krew, ale pobrać można było tylko od 24 osób. Każda kropla krwi jest cenna – ratuje ludzkie zdrowie i życie, a w tej akcji uzbierało się prawie 11 litrów tego życiodajnego płynu. Tym razem oddawaliśmy krew dla naszej maleńkiej parafianki Agatki Lis i innych dzieci leżących na Oddziale Kardiochirurgii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Tradycyjnie w czasie akcji w domu kultury, gdzie instaluje się punkt krwiodawstwa, czynna była kawiarenka z pysznym domowym ciastem, kawą i herbatą.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie organizatorów: paniom: Marysi Joli, dwóm Kasiom i Karolinie wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.
Zapraszamy do udziału w naszej kolejnej akcji - wiosną 2018.

Informacja i zdjęcia: p. E. Stachowska

IX FESTYN PARAFIALNY ... już za nami.

W ostatnią niedzielę, 28 maja 2017 roku, przeżyliśmy wspólnie na boisku w Brzostowie, dziewiąty już, nasz festyn. Jest on okazją, byśmy w bliskości Dnia Matki i Dnia Dziecka, mogli spotkać się razem, spędzić wspólnie czas, jako rodzina parafialna. Różne atrakcje mają dać szczególnie dużo radości najmłodszym dzieciom. Podobnie było i w tym roku. Począwszy od godz. 15.00 – godziny rozpoczęcia festynu – przez całe popołudnie i wczesny wieczór do godz. 19.00, mogliśmy spotkać dzieci z pomalowanymi twarzami, jedzącymi watę cukrową, frytki i inne słodycze, by potem pokrzepione mogły zmierzyć się same ze sobą i z rówieśnikami w przygotowanych grach i zabawach oraz konkurencjach sprawnościowych. Byliśmy świadkami pokazów chemicznych w wykonaniu gimnazjalistów naszej szkoły pod opieką „Pani od chemii”. Wiele dzieci pokazało w występach swój artystyczny talent. Wielkim powodzeniem cieszyło się wchodzenie w górę na puste skrzynki, przy asekuracji naszych strażaków, najlepsza dziewczynka zdobyła wszystkie możliwe skrzynki (13 szt.). Na stanowisku obok, druhowie strażacy uczyli, jak w praktyce udzielić pierwszej pomocy. Dzieci też mogły wziąć udział w zabawie z balonami, z chustą.
A starsi ??? Starsi raczyli się kawą lub herbatą oraz pysznym ciastem w kawiarence „pod chmurką”, upieczonym przez nasze Parafianki. Starsi kibicowali dzieciom w ich zmaganiach, podziwiali ich występy. Wszyscy też mogliśmy skorzystać z oferty małej gastronomii i uraczyć się tym, czego może na co dzień w domu nie mamy. Były więc: „sine kluchy” z kapustą i skwarkami, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, frytki, placki ziemniaczane po węgiersku, krokiety, pierogi z różnym nadzieniem, napoje.
Festyn organizowany jest skromnie, na miarę naszych możliwości, ale to jest jego siłą. Nie ma tzw. „gwiazdy wieczoru”, nie ma celebrytów czy innych „gości specjalnych”….
Jesteśmy MY, Parafianie, nasze rodziny, jesteśmy razem i cieszymy się.
Dziękujemy Panu Bogu, że nam dał tak piękną pogodę.

Dziękuję z całego serca WSZYSTKIM, którzy jak zawsze okazali wiele serca i wsparcia w zorganizowaniu tego Festynu. Ofiarowany czas i siły, to wielki dar i świadectwo, ze można coś dać drugiemu człowiekowi BEZINTERESOWNIE.
Dziękuję WSZYSTKIM, którzy skorzystali z zaproszenia i przyszli na boisko w Brzostowie.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM !!!!
BÓG ZAPŁAĆ.

Ks. Proboszcz Błażej Kownacki

KRWIODAWSTWO - WIOSNA 2017

Kolejna wiosenna akcja krwiodawstwa za nami, ta odbyła się w minioną niedzielę – 26 marca. Honorowi dawcy krwi, jak zwykle, nie zawiedli. Gotowych oddać krew było 46 osób, jednak ostatecznie mogło to uczynić 35 osób. Z kropel uzbierały się litry drogocennego daru - zebrano prawie 16 litrów krwi ( 15 750 ml).
To już 16 akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez nasze Parafialne Koło Krwiodawców im. Mirki Majer pod wodzą ks. Proboszcza Błażeja Kownackiego. Tradycyjnie w czasie akcji w domu kultury, gdzie instaluje się punkt krwiodawstwa, czynna była kawiarenka z pysznym domowym ciastem, kawą i herbatą.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom i osobom, które były gotowe oddać krew oraz dzielnej ekipie organizatorów, paniom: Marysi, Joli i Kasi, Karolinie i Adzie - córce Mirki Majer, a także wszystkim tym, którzy upiekli wyśmienite ciasta. Dziękujemy też niezawodnej ekipie lekarsko-pielęgniarsko-informatycznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. To już pewnie nudne, ale oni niezmiennie chwalą nasze Miasteczko, a my niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem ich pracy.

Informacja i zdjęcia: p. Ewa Stachowska