Lipiec 25 2017 00:32:10
5.09.2011 ZAPROSZENIE NA SPORTOWE ŚWIĘTO

Dnia 17 września (sobota) godz. 15.00, odbędzie się w Miasteczku Krajeńskim (pow. Piła) mecz piłkarski pomiędzy drużyną legendarnych piłkarzy z kadry Kazimierza Górskiego („ORŁY GÓRSKIEGO”) a zawodnikami z rejonu powiatu pilskiego, którzy stworzyli drużynę pod nazwą „DOLINA NOTECI”. Impreza odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile, Urzędu Gminy w Miasteczku Krajeńskim. Organizatorami są wspólnie nasza Parafia w Miasteczku Krajeńskim i TKKF „Noteć” Miasteczko, klub obchodzący w tym roku 65-lecie swego istnienia.
Swój udział zapowiedzieli m.in. Włodzimierz Lubański, Andrzej Szarmach, Jan Domarski, Marek Kusto, Zygmunt Kalinowski, Mirosław Bulzacki, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Kmiecik i inni. Na bramce miejscowej drużyny stanie Ks. Proboszcz z tutejszej parafii.

Już o 13.00 zagrają młodzi adepci piłki nożnej, odbędzie się mecz chłopców „Noteć” Miasteczko Krajeńskie – „Sparta” Złotów. Przed meczem głównym o godz. 15.00 wręczone zostaną odznaczenia zasłużonym piłkarzom i działaczom miejscowego klubu z racji wspomnianego jubileuszu 65-lecia istnienia.
Po meczu kibice będą mieli okazję porozmawiać z Gośćmi, którzy zdobyli złoty medal olimpijski w Monachium i srebrny w Montrealu, oraz zajęli 3 miejsce w pamiętnych Mistrzostwach Świata z roku 1974 w RFN. Można będzie zyskać autograf i zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami.
Na wszystkich czekają atrakcje, kibiców kupując kartę wstępu na mecz (cegiełkę dorośli 10,- zł młodzież 5,- zł) mogą wylosować m.in. piłkę z autografami legendarnych piłkarzy, koszulkę reprezentacji „Orłów Górskiego” i inne upominki. Dochód ze sprzedaży cegiełek i całej imprezy przeznaczony jest na remont cmentarza w Miasteczku Krajeńskim, na którym spoczywa m.in. Michał Drzymała, nasz bohater narodowy.

Cały czas do dyspozycji kibiców stoiska gastronomiczne, w których będzie można skorzystać ze specjałów znanych już na całą okolicę, m.in. z Festynów Parafialnych, przygotowanych przez miejscowe Panie. Będą więc „pierogi proboszcza”, zupa gulaszowa, grochówka, kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem, kawiarenka z domowymi wypiekami, napoje. Całość zakończy się zabawą taneczną, a przygrywać będzie miejscowy zespół „KORAL”.

Dojazd do Miasteczka (od strony Piły drogą nr 10 kierunek Bydgoszcz, od Bydgoszczy, Wyrzyska drogą nr 10 kierunek Piła – Szczecin) w Grabównie skręt na Miasteczko. Od Poznania, Chodzieży kierunek Kaczory i dojazd do Miasteczka. Od Gniezna, Wągrowca drogą nr 191 kierunek Krajenka, w miejscowości Białośliwie w lewo skręt na Miasteczko Krajeńskie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.
- Ks. Proboszcz -

27.04.2011 ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej. Przygotowania do właściwego przeżywania tego świętego czasu rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcjami wielkopostnymi, które odbyły się od 4 do 6 kwietnia.
Natomiast w poniedziałek 19 kwietnia, miało miejsce w naszym kościele parafialnym bardzo ważne wydarzenie – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Po Spowiedzi św. dzieci były bardzo szczęśliwe i obiecały jak najdłużej wytrwać w dobrym.

- CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT -